Zegarek Atlantic 55851.44.25

  • promocja

Opis

Zegarek posiada pozłacaną kopertę metodą PVD, która została powiększona do 42 mm. W bocznych ścianach koperty znajdują się przyciski do sterowania chronografem, kalendarzem i wskaźnikiem faz księżyca. Tradycyjnie, na wysokości trzeciej godziny umiejscowiono wąską koronkę, sygnowaną literką ‘A’.

Model Moonphase został wyposażony w płaskie szafirowe szkło pokryte od wewnętrznej strony warstwą odblaskową. Dodatkowo szkło zostało osadzone w podzielonej na dwa pierścienie lunecie. Nieznacznie wystająca ponad lunetę, fazowana krawędź szkła tworzy efekt optyczny - powiększając skalę kalendarza okalającego tarczę. 

Na tarczy znajduje się gilosz i indeksy godzinowe, które wykonano metodą tłoczenia, zgodnie z pierwowzorem. Układ subtarcz został jednak zmieniony względem modelu z ‘56, ze względu na rodzaj zastosowanego mechanizmu. 

Na białej tarczy, oprócz skali godzinowej oznaczonej pozłacanymi indeksami, znajdziemy wszystkie funkcje, które znalazły się w modelu Universal. Poniżej znajdziecie dokładny opis tych funkcji:

Na obrzeżach tarczy głównej znajdują się cyfry odpowiadające ilości dni miesiąca, a do odczytu bieżącego dnia służy wskazówka zakończona charakterystycznym, dla zegarków ATlantic, czerwonym grotem. Tuż pod datownikiem naniesiona skalę z zaznaczeniem godzin, minut oraz sekund, przy czym każdy indeks odpowiadający pełnej godzinie, został zapisany w formie minutowej. Na tej samej skali, od wewnętrznej strony, znajduje się podziała telemetryczna w czerwonym kolorze dzięki, której możemy określić, na podstawie upływającego czasu odległość wyładowań atmosferycznych, od miejsca, w którym się znajdujemy.
Na wysokości godziny 9. znajduje się wąska wskazówka sekundnika oraz nieco okazalsza, zakończona grotem wskazówkę, odpowiedzialną za wskazania aktualnej pory doby (dzień/noc), ta przydatna funkcja nie była dostępna w modelu Universal. Subtarcza posiada dodatkowy gilosz w formie drobnych pierścieni, przez co jest bardziej zauważalna od pozostałych.

Zegarek posiada chronograf pozwalający na dwunastogodzinny zapis czasu, centralna wskazówka stopera, po uruchomieniu, odmierza sekundy na głównej tarczy. Subtarcza umieszczona na wysokości godziny 12. pozwala na trzydziestominutowy zapis czasu natomiast dolna subtarcza umiejscowiona na wysokości godziny 6. zapisuje upływ czasu w dwunastogodzinnej skali. Uruchamianie, zatrzymywanie i reset stopera odbywa się za pomocą dwóch przycisków po prawej stronie koperty

Wewnątrz górnej subtarczy wycięto dwa prostokątne otwory wewnątrz, których znajdują się skróty anglojęzycznych nazw - dni tygodnia (lewa) oraz miesięcy (prawa). Za ustawienia odpowiada ukryty w kopercie przycisk. 

W subtarczy zlokalizowanej na wysokości 6. wycięto charakterystyczny otwór, w którym znajduje się dysk z grafiką przedstawiającą księżyc i gwiazdy, który przez obrót wskazuje odpowiednią fazę księżyca. Korekty wskazań dokonujemy tak samo jak przy zmiania dni tygodnia i miesiąca. 

Na wysokości godziny 3. naniesiono nazwę marki oraz rok założenia, natomiast nad 6. godziną pojawił się rodzaj mechanizmy - Automatic. 

Za odczyt wskazań odpowiadają pozłacane wskazówki, nawiązujące swoim stylem do modelu z lat 50.

Sercem zegarka jest znany i ceniony automatyczny mechanizm ETA Valjoux 7751, łożyskowany na 25. rubinowych kamieniach, pracujących z częstotliwością 28800 uderzeń na godzinę. Rezerwa chodu w tym modelu wynosi 44 godziny. 

Na ozdobionym pasami genewskimi wahniku wygrawerowano napis Atlantic wypełniony złotą farbą. Pracę mechanizmu możemy obserwować przez przeszklony, zakręcany dekiel. Wodoszczelność modelu Moonphase wynosi 5 ATM.

Do zegarka dołączony został wysokiej jakości skórzany pasek w brązowym kolorze, motylkowe pozłacane zapięcie sygnowane nazwą marki wraz z rokiem 1888, uzupełnia dobrze leżącą, nawet na wąskim nadgarstku, kopertę. 

W komplecie z zegarkiem otrzymujemy jednostanowiskowy, sygnowany logo marki, rotomat spełniający również rolę pudełka. 

Zegarek Atlantic Moonphase powstał w limitowanej ilości 188 sztuk, a każdy egzemplarz posiada indywidualny numer limitacji.(źródło: ZIBI S.A)

Wysyłka w: 5 dni
Cena: 12 500,00 zł 13 995,00 zł 12500.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: Zegarek Atlantic 55851.44.25

Dostępne style czcionek grawerskich*.

Przykład graweru czcionką Vanessa 56 2L
Czcionka numer 1 - Vanessa 56 2L

  

Przykład graweru czcionką SL-513-INTERN

Czcionka numer 2 - SL-513-INTERN

* - na niektórych wyrobach wykonanie grawerunku może być niemożliwe, więcej o stylach grawerunku

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl